Sveika vaikystė ir žuvų taukai

acidolac_meskiukas.jpg

Naujas lavinamasis darželis Kaune

banner1_jovita.jpg

elgon-refibra.png 

figurela-logo.gif

   fotobalionelis-nuotr-visam-.jpg
 
ikimpokyklinis.jpg
Pienligė
Pienligę sukelia Candida šeimos mielių grybeliai (dažniausiai - baltasis balkšvagrybis Candida albicans). Šie grybeliai - nuolatiniai žmogaus organizmo gyventojai. Jie „gyvena“ ant odos, gleivinių, žarnyne. Tam tikromis sąlygomis, pavyzdžiui, kai sumažėja organizmo atsparumas (sergant imunodeficitinėmis ligomis, geriant imunitetą slopinančius vaistus) ar pakinta natūrali organizmo mikroflora (gydantis antibiotikais, pakitus hormoninei pusiausvyrai, nėštumo metu), grybeliai ima sparčiai daugintis ir sukelia ligą. Candida grybeliai dažniausiai pažeidžia odą ir gleivines. Liga greičiau prasideda pažeistoje gleivinėje, išmirkusioje ar sužeistoje odoje.

Dėl hormoninių pakitimų nėštumo metu neretai susergama makšties kandidoze. Gimdymo metu iš gimdymo takų ja gali užsikrėsti ir naujagimis (gimdymo metu kandidozine infekcija užsikrečia maždaug 2-5 proc. naujagimių). Pienligės požymiai jiems išryškėja 7-10 dieną po gimdymo. Pienlige gali susirgti ir gimdymo metu neužsikrėtę kūdikiai. Ant kūdikio odos ir gleivinių patenka Candida grybeliai iš motinos, kitų jį prižiūrinčių žmonių. Jei dėl ligos ar dėl blogos priežiūros, prastos mitybos sumažėja kūdikio organizmo atsparumas ar kūdikis yra gydomas antibiotikais, grybeliai suaktyvėja, ima sparčiai daugintis ir sukelia pienligę.

Pienligės požymiai - balti, iškilūs, varškę primenantys lopinėliai ant skruostų vidinių pusių, liežuvio, gomurio, dantenų. Apnašas sunku nuvalyti, jas atlupus, matyti paraudusi burnos gleivinė, gali pasirodyti taškelis kraujo. Dėl pienligės kūdikiui žindant gali skaudėti, jis gali tapti neramus, blogiau valgyti.
Įtarus pienligę, reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris skirs reikalingą gydymą. Pienligė gydoma antigrybeliniais vaistais - nistatinu arba mikonazoliu.

Negydoma ar nepakankamai gydoma grybelinė infekcija išplinta. Su išmatomis Candida grybeliai patenka ant odos sėdmenų, tarpvietės srityje, kur, šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, susidaro puikios sąlygos grybeliams daugintis. Čia Candida grybeliai sukelia grybelinį vystyklų dermatitą. Grybeliniam dermatitui būdingas susiliejantis paraudimas tarpvietėje, kirkšnių srityje su rausvais, pakilusiais virš odos paviršiaus spuogeliais ties paraudimo kraštais ir aplink jį. Įprastos priemonės, taikomos vystyklų dermatitui gydyti, nepadeda. Grybelinis dermatitas visada įtariamas, jei vaikui buvo pienligė. Grybelinis vystyklų dermatitas gydomas vietiškai gydytojo skirtu antigrybeliniu tepalu ar kremu.

Negydoma kūdikio pienligė gali sukelti problemų ir mamai. Jei mama maitina kūdikį krūtimi, per suskilinėjusius spenelius grybeline infekcija gali užsikrėsti ir ji. Tada speneliai parausta, patinsta, juos ima perštėti, skaudėti. Užsikrėtus grybeline infekcija, speneliai taip pat gydomi antigrybeliniu tepalu.
,,Mamos žurnalas“, 2001 m., Nr.4

Komentarai (0)Add Comment

Rašyti komentarą

busy
 

     nesciuju-parduotuve-kaune-vilniuje.jpg

neutral_banner_05_21.png

cutisan_170x170_png.png

 

lavi_zaislaiirknygos_logo.jpg

   pagaminta_namie170px.png

 rimone1_170x170.jpg

Nauji ir naudoti kompiuteriai www.gigasiste.lt

 

 
www.manosvetaine.lt