Į pradžią

Sveika vaikystė ir žuvų taukai

acidolac_meskiukas.jpg

Naujas lavinamasis darželis Kaune

banner1_jovita.jpg

elgon-refibra.png 

figurela-logo.gif

   fotobalionelis-nuotr-visam-.jpg
 
ikimpokyklinis.jpg
Kraujavimas nėštumo metu

Normalaus nėštumo metu, kuris trunka 38-40 savaičių, kraujavimo neturėtų būti. Priežastys, dėl kurių moterys pradeda kraujuoti, labai skirtingos ir priklauso nuo nėštumo laikotarpio. Labai svarbu atkreipti dėmesį:
ar kraujuojama retkarčiais, ar nuolatos;
ar kraujavimas gausus, ar tik tepa;
kokia kraujo spalva: skaisčiai raudona, rusva ar rožinė;
ar kraujavimą lydi skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, bendras silpnumas, pilvo pūtimas.

KRAUJAVIMAS PIRMOJE NĖŠTUMO PUSĖJE 
Kartais negausus kraujavimas ar tepimas nėštumo pradžioje nėra rimtos ligos požymis.
Implantacinis kraujavimas. Labai trumpalaikis ir neskausmingas. Jis atsiranda, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelės.
Kraujavimas dėl hormonų svyravimų. Pirmuosius du tris mėnesius gali negausiai kraujuoti tuo metu, kai būdavo mėnesinės.
Persileidimas. Tai savaiminis nėštumo nutrūkimas iki 22 nėštumo savaitės.
Gresiančio persileidimo metu atsiskiria tik nedidelė dalis dangalo, kuriuo vaisius jungiasi su motina gimdoje. Kraujingų išskyrų nebūna arba jos negausios. Gimdos kaklelis būna uždaras, o vaisius - gyvas. Tokį nėštumą tinkamas režimas ir gydymas padeda išsaugoti.
Prasidedantis persileidimas pasireiškia stipresniais sąrėmių pobūdžio skausmais, gausesniu kraujavimu. Gimdos kaklelis būna kiek prasivėręs. Jeigu atsiskiria ne daugiau kaip trečdalis dangalų, o vaisius yra gyvas, nėštumą kartais pavyksta išsaugoti.
Įvykus persileidimui, embrionas ir dangalai atsiskiria nuo gimdos sienelių. Vaisius žūsta, o susitraukinėjantys gimdos raumenys jį išstumia pro pravirą gimdos kaklelį. Tuomet kraujuojama gana gausiai, su krešuliais bei audinių gabalėliais. Atsiranda sąrėmių pobūdžio pilvo skausmai. Tokio nėštumo išsaugoti nepavyksta.
Labai svarbu neleisti savaiminiam persileidimui prasidėti. Todėl moterims, kurioms yra padidėjusi savaiminio persileidimo rizika, rekomenduojama pirmaisiais nėštumo mėnesiais daugiau ilsėtis, vengti sunkesnio fizinio darbo, stresų, atsisakyti lytinių santykių, vartoti specialius vitaminus nėščiosioms. Padidėjusios rizikos grupei priklauso moterys, kurioms anksčiau buvo sutrikęs mėnesinių ciklas, gydytos nuo nevaisingumo, po buvusių persileidimų, nėštumo nutraukimų ar priešlaikinių gimdymų.
Negimdinis nėštumas. Jei apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina ir bręsta už gimdos ribų, nėštumas vadinamas negimdiniu. Negimdinis nėštumas dažniausiai būna kiaušintakyje. Iš pradžių jis neturi jokių specifinių požymių. Nėštumui augant, kiaušintakis plyšta. Atsiranda staigus stiprus skausmas apatinėje pilvo dalyje arba visame pilve. Moterį pykina, kartais iki vėmimo. Ji gali netekti sąmonės. Iš plyšusio kiaušintakio kraujuoja į pilvą. Dažnai kelias dienas ar net savaites prieš pajuntant stiprų skausmą atsiranda rudos išskyros arba negausus kraujavimas iš makšties, užeina neintensyvūs apatinės pilvo dalies skausmai, silpnumas, spaudimas tiesiojoje žarnoje. Labai svarbu, atsiradus pirmiesiems ligos požymiams, kuo anksčiau išsitirti pas gydytoją. Šiuolaikinėmis priemonėmis galima nustatyti ne vietoje esantį nėštumą dar neplyšus kiaušintakiui. Negimdinį nėštumą galima pašalinti atliekant laparoskopiją - operaciją, kurios metu padaromi du maži pjūviai: vienas bamboje (per jį įvedamas stebėjimo instrumentas), kitas - žemiau pilve (per jį įvedami chirurginiai instrumentai). Tam tikrais atvejais negimdinį nėštumą galima gydyti vaistais. Laiku nustačius ir pašalinus negimdinį nėštumą, gydytojai beveik visiškai pašalina pavojų motinai ir išsaugo jos vaisingumą.
Pūslinė išvisa. Ji išsivysto tuomet, kai normalus gaurelinis dangalas, iš kurio vystosi placenta, pavirsta į masę pūslelių, užpildytų skystu turiniu. Negaudamas maitinimo, apvaisintas kiaušinėlis žūsta. Labai dažna ligos priežastis - genetiniai apvaisinto kiaušinėlio defektai. Tokio nėštumo požymiai - nuolatinės ,,tepančios" rudos išskyros, kartais su smulkiomis pūslytėmis, stiprus pykinimas rytais. Labai padidėjęs nėštumo hormono kiekis kraujyje. Ši liga gydoma pašalinus gimdos turinį bei skiriant medikamentus. 2 metus patariama nepastoti, o pastojus kuo anksčiau išsitirti.

KRAUJAVIMAS ANTROJE NĖŠTUMO PUSĖJE
Lytiniai santykiai.
Dažna nežymaus kraujavimo antroje nėštumo pusėje priežastis - lytiniai santykiai. Nėštumo metu gimdos kaklelyje padaugėja kraujagyslių, kaklelis tampa didesnis ir minkštesnis, todėl tiesioginio kontakto metu iš jo gali nežymiai pakraujuoti.
Priešlaikinis gimdymas. Kraujuoti gali dėl prasidėjusio priešlaikinio gimdymo (tokiu laikomas gimdymas nuo 22-osios iki 37- osios savaitės). Gresiančio priešlaikinio gimdymo požymiai: nereguliarūs gimdos susitraukimai (daugiau nei 3-4 per valandą), sukietėjusi gimda, maudimas pilvo apačioje ir tamsiai rudos arba rožinės spalvos kraujingos išskyros. Nežymiai prasiveria gimdos kaklelis.
Prasidėjusio priešlaikinio gimdymo požymiai: reguliarūs gimdos susitraukimai (1-2 sąrėmiai per 10 minučių), sukietėjusi gimda, nutekėję vaisiaus vandenys ir daugiau nei 4 cm atsidaręs gimdos kaklelis.
Svarbu, kad būsimoji mama ir jos artimieji žinotų, kas gali sukelti priešlaikinį gimdymą. Jo priežastys paprastai būna kelios:
Motinos ligos: sunkios lėtinės (pvz., širdies ir kraujagyslių, cukrinis diabetas), ūmios infekcinės ligos, apsinuodijimas sunkiaisiais metalais bei kitomis nuodingomis medžiagomis, gimdos ir jos priklausinių vystymosi anomalijos, gimdos mioma, neurohormoniniai sutrikimai, makšties ir šlapimo takų infekcijos, motinos ir vaiko kraujo grupės ar Rh faktoriaus neatitikimas.
Nėštumo patologijos: nėščiųjų hipertenzija, daugiau negu vienas vaisius gimdoje, pirmeigė arba žemai prisitvirtinusi placenta, padidėjęs arba sumažėjęs vaisiaus vandenų kiekis, prieš laiką nutekėję vaisiaus vandenys, prieš tai buvęs persileidimas, priešlaikinis gimdymas ar nėštumo nutraukimas.
Vaisiaus patologija: įgimti vaisiaus apsigimimai.
Aplinkos ir biologinės priežastys: kai laukiasi jaunesnės nei 18 ar vyresnės nei 35 metų moterys, kenksmingos darbo sąlygos, stresai.
Jei moteris patenka į vieną iš priešlaikinio gimdymo rizikos grupių, per kritinius nėštumo laikotarpius (laikas, kai turėtų būti mėnesinės, taip pat 20-21, 26-28, 32-34 nėštumo savaitės), reikėtų labiau tausoti savo sveikatą, o kartais net atsigulti į ligoninę.
Atsiradus pirmiesiems priešlaikinio gimdymo požymiams, reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją arba tiesiai į ligoninę, kur bus skirtas nėštumą sulaikantis gydymas.
Placentos pirmeiga. Tai tokia patologija, kai placenta prisitvirtina prie apatinės gimdos dalies ir dengia (visiškai arba didesne ar mažesne savo dalimi) gimdos kaklelio angą. Nėštumo pradžioje placenta dažnai prisitvirtina žemai, bet, augant gimdai, ji dažniausiai pakyla į viršų. Jeigu placenta neliečia gimdos kaklelio krašto, gimdant ji nesukelia jokių problemų. Pagrindinis pirmeigės placentos požymis - beskausmis kraujavimas antroje nėštumo pusėje arba prasidėjus gimdymui. Kraujavimas gali prasidėti be jokios priežasties naktį. Kartais jį sukelia lytiniai santykiai arba mažiausias fizinis darbas. Kraujavimas gali būti vienkartinis arba pasikartojantis, kraujas ryškiai raudonas, pilvo neskauda. Priežastis - nuo gimdos atsiskyrusi placentos dalis. Pirmeigė placenta dažniau pasitaiko pakartotinai gimdančioms, po cezario pjūvio, kurioms yra buvę gimdos išgramdymų.
Kiekviena moteris, nors ir negausiai pakraujavusi, turi būti guldoma į ligoninę ir kruopščiai ištiriama. Jeigu diagnozuojama pirmeigė placenta, nėščioji lieka ligoninėje iki pat gimdymo. Ten ji turi laikytis griežto lovos režimo, jai skiriamas nėštumą sulaikantis gydymas, vaistų nuo mažakraujystės. Tikslas - pratęsti nėštumą bent iki 36-tos savaitės. Jei tyrimais nustatoma, kad vaisiaus plaučiai išsivystę, atliekamas cezario pjūvis. Jeigu nėštumo metu prasideda gyvybei pavojingas kraujavimas, nėščioji operuojama nedelsiant.
Priešlaikinis normaliai prisitvirtinusios placentos atsiskyrimas. Paprastai placenta nuo gimdos sienų atsiskiria tik gimus vaikui, tačiau gali atsiskirti ir prieš laiką. Taip gali nutikti motinoms, kurių kraujagyslių sistema pažeista (yra nėštumo hipertenzija, inkstų ir širdies-kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas), dėl gimdos miomų, uždegiminių pakitimų, užsitęsusio nėštumo, gimdos pertempimo, tiesioginės traumos, netiesioginės traumos (trumpos virkštelės, greito pirmojo dvynio gimimo).
Kai atsiskiria labai nedidelė placentos dalis, gali nežymiai pakraujuoti, šiek tiek paskaudėti pilvą. Daliai moterų nebūna jokių simptomų, ir atsiskyrusi placentos dalis nustatoma tik po gimdymo. Jei atsiskyrusi nedidelė placentos dalis, nėščiajai skiriamas lovos režimas, nėštumą sulaikantis ir kraujavimą stabdantis gydymas. Kai atsidalina daugiau negu 1/3 placentos, pilvas tampa skausmingas ir išpūstas, gimda kieta, svaigsta galva, ūžia ausyse, prasideda išorinis kraujavimas tamsiu krauju. Dėl tokio atsidalinimo motinai ir vaikui kyla pavojus. Būtina skubiai užbaigti gimdymą ir skirti kitų šiai kritinei būklei reikalingų vaistų.
„Mamos žurnalas“, 2001 m., Nr.5

Komentarai (36)Add Comment

Dija, 2012-12-29
Norejau jusu paklausti.turiu dwinukus jiems4m.6men ir mazyliuka jam 1m6men.wis dar maitinau krutine tik wa nors ir saugojomes bet uzkibo 9saw pradejo tepti rudai ir tjp 8d db jau 12saw ir pasirode swiezias kraujas skaudpilvo apacia.kas tai nejaugi persilleidimas

Asta, 2013-01-27
Noriu paklausti kas tai gali buti kad po slapinimosi pasirodo kraujas.? Kartais pykina. Kokia to priezastis?

ema, 2013-02-14
sveikos,

Perskaicius visus komentarus dar karta isitikinau, jog buti nesciai uk yra pavojinga... Teko paciai patirti daktaru abejinguma, kada tik skesciojama rankomis ir sakoma, jog viskas yra gerai, jog bet kokie nukrypimai nuo normalaus nestumo yra normalu. Pastojau geguzes men pabaigoje- visa nestuma buvo komplikuota situacija, nieko negalejau valgyti, viska isvemdavau,o daktarai tik sake, jog tai praeis ir teisrasydavo vaikiska sirupa nuo pykinimo, 20 nestumo savaite nuvykome darytis skano nustatyti lyciai, o atsakymas buvo;" mums labai gaila, bet panasu, jog vaisius nustojes vystytis". patyriau soka, po keliu dienu teko vykti i ligonine darytis dirbtinio gimdymo. Patyriau tokia trauma, jog niekadaa nepamirsiu. Gauta piliule sukele man kuno konvulsijas, nenumaldomus skausmus, pykinima. prasikankinau ten visa diena, o stipriausi nuskausminamieji-paracetamolis. Pries keleta savaiciu suzinojau, jog laukiuosi, ryt turiu vizita pas ginekologe, o siandien pasirode kraujingos isskyros,,, prisipazinsiu- paniskai issigandau, nes zinau, jog daktarais cia jau tikrai negaliu pasitiketi...

Silvija, 2013-02-27
Sveikutes, as gyvenu uk,esu 10 savaiciu nescia, praeitos savaites KETVIRTADIENI darbe pajutau, keista skausma pilvo apacioje, nuejusi i tuoleta pamaciau rudas isskyras, o buvau perskaiciusi, kad tai gali buti infekcija arba signalas, kad gresia persileidimas ir reikalingas poilsis, isvaziavom su vyru namo, bevaziuojant uzsukom i parduotuve, parduotuve pradejo kazkas begti be sustojimo, greit grizom namo, visa tai laika, apie 8 minutes man be sustojimo kazkas bego lyg slapimas, nuejau i tuoleta, o ten pilnos kelnes kraujo... gryno raudono ryskaus kraujo, puoliau i asaras, paskambinom vietinej ligoninej, niekas manes nepriims, nes as dar neesu sistemoje, nes buvau spejus uzsiregistruoti tik pries savaite, sulaukiau penktadienio, is ryto nukeliavau i savo poliklinika, ten manes niekas neapziurejo, tiesiog pasake, kad man reikalingas skanas,paklausinejo ar vis dar kraujuoju, taciau penktadieni tik tepliojo, mano sesele susikambino su ta pacia mano ligonine, kuri pasake, kad jie manes nepriims penktadieni, todel, kad jiems reikia fakso is seseles su info apie mane ir tt (ABSURDAS) tuo metu as galbut mirstu nuo kraujavimo ir tt , na ka sesele issiunte faksa, ligonine mums turejo paskambinti sestadieni ryte pakviesti skanui, niekas nepaskambino, a vis dar teplioju, mano vyras susinervino nusiveze mane i priemaji, kur privaloma priimti, taciau eiles ten beprotiskos, cia ta pati sestadieni, gavau priemima, paeme slapima, kraujo nera slapime, sako skano niekas nedaro savaitgaliais, nera nieko kas galetu ji atlikti, as tau skirsiu susitikima pirmadieni, ir viskas issaiskes, laikyk kumscius, mes ir laikysim... gavau susitikima pirmadieni ryte, VISA SEKMADIENI ta pati neziania ir mazas mazas kraujavimas, gal kokius du kart i diena patepliojo vos vos, pirmadieni pasidariau skana, man 10 savaiteliu ir trys dienos, sirdele plaka, vaikelis gyvas, viskas gerai, turiu maza kresuliuka, kuris manau jau isbego nes siandien yra treciadienis, kraujo nebeturiu buvau pasiskyrus lovos rezima keletai dieneliu, uzsiregistravau pagaliau i ligonine, ir tikiuosi viskas bus gerai, tai vat merginos, kantrybe yra viskas siais laikais, kraujuoti pradejo ketvirtadieni susitikima gavau pirmadieni, ir neivyko persileidimas, pastuksenu i medi, nusispjaunu tris kartus per kairi peti ir linkiu visoms begalines kantrybes ir didziausios sekmes!

cimbe, 2013-04-27
as nescia apie 11 sav ir man po slapimo pasirodo kraujas labai sviesus nezinau ar blogai ar nieko tokio nemekstu ligoniniu ka galetumet patarti man

Ingutte20, 2013-05-25
Sveikos,as jau nescia beveik 7savaite,pries savaite su puse buvo rusvos isskyros gine sake nieko tokio o dabar jau 5diena rudos isskyros su vyru stengemes nesimyleti,bet vakar nesusivaldem ir po sexo isbego kraujo,issigandome sendien is ryto teplioja rusvai truputi su kresuliais,gyvenu uk nzn net ka daryti

Kriste, 2013-06-18
Paskaiciau,man siurpuliai kunu eina. As pati jau beveik 17 sav. laukiuos. Kraujavau po truputi dar kai leliaus sirduke neplake, o testai nestuma rode. Gydytojai kas kart itikina viskas ok, nepergyvenk, kitom taip buna, atsakymo kodel nera.
Anksciau sake iki 16 sav. moteris gali pakraujuoti, ir tai normalu,todel daugiau nesikreipt. Cia iki 22 savaites niekas nebando vaisiaus gelbeti, apie ligonine pasvajot.
Sianakt vel sviesus kraujas pasirode,pakraujuoju,pateplioju. Idomu ka siandien pasakys, depaliksiu as visko likimo valiai be atsakymo.
kraujavimas nera normalu, tai pirmas savaiminio persileidimo zenklas, vienom pasiseka, kitom deja:((

Ausra, 2013-06-27
Mielosios,as tokioj dabar busenoj,kad negaliu apsakyti.Gyvenu Uk .Auginu du sveikucius vaikucius 10 ir 12 metuku.Ivyko stebuklas,kad vel aplanke gandrai.As noriu be proto ir zinau,kad vaikai butu be proto laiminingi.Pagal paskutines menesines,kurios buvo balandzio apie 24 man jau kaip ir 9 savaite skaiciuotisi.Bet is tos dideles laimes nuvaziavom privaciai pasitikrinti.Mano nusivylimui mato penkiu sav vaisiu ir sirdeles dar nematyt.2 variantai arba vaisius mires arba kazkur apsiskaiciavau.galiu isprotesiu.faktas ,kad nekraujuoju ir neskauda.Nezinau ka galvot

Nonesa, 2013-07-08
Labas. Esu devinta savaitė nescia, vakar pradejo tepti rudai, iškart kreipiausi pas gyditoja( gyvenu uk) is daktaru pagalba tik tokia, kad paeme krauja ir padare ekiskopija, pakolkas viskas gerai:) isleido namo kadangi jie nieko negali padaryti daugiau. As negaliu taip laukti kol bus blogiau, kreipiausi I lietuviu klinika, bet priema tik po dvieju dienu. Ka daryti nezinau, padekit? As negaliu patiketi kad Avestai taip padejo uk daktarai, ar galima suzinoti kuri ligonine?

Nonesa, 2013-07-08
Ausra jus galejot pastoti ir veliau, gal vaisingos dienos buvo mensio pabaigoj, kantrybes ir sekmes laukti kito skano:)

sonata, 2013-07-21
patarkit ka daryti,velavo menesines 3dienas,paskui sirgau po truputi,po keliu dienu labai daug isbego kraujo su mesgaliai dviejais,ir dabar dar kraujuoju,gal patarkit kas tai?ar persileidau?

ji, 2013-08-08
nonesa,
nesinarvuok, jei tik sokoladines isskyros tai nieko baisaus, tai reiskia, kad truputi apsukas savo turi suletinti, turi truputi leisti daugiau sau pagulineti, neverta daryti echoskopijos del to. tiesiog tau reikia gerai maitintis, nepervargti ir viska daryti leciau. sakau nes man tai neseniai buvo. ir as kaip ir tu labai jaudinausi... bet turi pasistenkyti judeti maziau....

Sniegas, 2013-08-24
Patarkit.jau prasirgau,bet po sirgimo skaudejo bamba,rado isvarza.po savaites cirkai prasidejo.pradejo brinkti krutine skaudeti,desni sona,galwojau laukiuosi..bet testai 6rodo neigema.kas gali buti?

Lana, 2013-09-10
O as sakyciau nonsai, kad tai gali buti pozymis negimdinio nestumo.as pati esu nescia 6 sav ir buvo skausmai, ir vis tepliojja rudai.Padare scana-neestumo gimdoje nemato, o mato cista kiausideje.Hormono lygis krenta.Itaria nestuma ne vietoje.Ryt darys vel kraujo tyr ir ziure, jei hormono lygis dar krenta-reiskia negimdinis.Gyvenu Uk -dieve neduok but nesciai sitoj saly..Tik visa laime , kad mano GP lietuve..ryt galvoju nuvaziuot i Londona pas lietuviu gine..nepasitikiu as vietiniais daktarais.scano atejo daryt kazkokia jauna seute-ka ji supranta..Tuo labiau kad as pati lt 15 metu seute dirbau...asaru pakalne pas mane..vaikucio bandom sulaukt 4.5 metu..apsisprendem daryt IVF-kita menesi-laukiuosi..ir sia tau-ne vietoje..

Lana, 2013-09-10
norejau parasyt-Nonesai

Edita, 2013-09-10
Sveiki norejau kai ko paklasuti nes neramu man... esu nescia 38 savaites ir po sekso su vyru pradejau kraujuoti, tai buvo neilgas kraujavimas, lyg vienas didelis kraujo kresulys iskrito ir tiek tebuvo to kraujavimo, bet nei pilvo neskaudejo nei pykino nieko... vien sako kamstis isejo, bet as nemanau, kad tai buvo kamstis... vaikutis juda kaip judejes net dar labiau, be to po to kraujo kresulio kuris panasus kaip per mesturaciju pradzia vaikutis nusileido dar zemiau... gal kurei tai buvo ar kas gali patarti kas tai yra?

laura, 2013-09-14
sveikos merginos,na kiek matu tai ir mano situatcia panasi in jusu,man veluoja menesines7 dienas,o vat sendie pasirode rudos isskyros, bet negausios ,kokia jusu nuomone? ar tai gali buti susejusi su nestumu? dekujuz jusu pareiksta nuomone

Egle, 2013-10-20
Sveikos as irgi prisijungsiu prie jūsu bėdų. Gyvenu Švedijoje ir cia ne ka geriau nej uk. Esu 5-6 nestumo savaitej ir apie 2-3 savaites jau tepliojuosi tai rudai, tai šviesiu tai tamsiu krauju. Daktarai cia nepriema kol nera bent 8 savaičių. Išviso tik nuo 12 savaites tik tada mielai priema. Pagal juos kaip gamta duos taip bus jie padeti negali. Buvau ligoninej pries kelias dienas kadangi persalau ir labai prastai jaučiausi. Tai tik tada galėjau truputi uzklausti apie kraujavima. Sake jei nedaug ir nieko neskauda kad tai normalu. Bet as nesijaučiu tokia rami. Laaaabai laukiamas šis pirmasis mano vaikelis. Ir bijau kad kuria diena neįvyktų koks persileidimas. Vis kraujuoju ir palyginus nuo pradžios dabar truputėlį daugiau ir 2 dienas truputėlį maude pilvą, nestipriai bet man taip baisu. Nesuprantu kodel užsienio daktarai taip nenori nieko padeti. Kadangi apsiskaiciau kad Lietuvoj daktarai pataria lovos režimą tai ir as ji bandysiu pasidaryti bent savaite dvi. Sunku gyventi su tokia nežinia kai daktarai nepriema ir nepasako ar viskas gerai.:(duok Dieve kad viskas butu gerai mum visom!!

lialia, 2013-11-03
Sveikos nestukes ir ne tik... Gyvenu uk, prasidejo 25sav.. Dvynukai... Siandien pastebejau biski kraujo.. Sunerimus.. Ryt apsilankymas pas gp(dartara). Iki eilinio skanavimo dar 3sav. Su dvynukais cia tu skanavimu labai jau daug.esu ir taip sunerimus,pirmas nestumas ir iskart du.dar kad du,tai gimdyt nezinia kada...anksciau visa laik...bijau ziauriai.

emilija, 2013-11-19
Sveiki gywenu uk ir laukiausi 7 sawaite is kuriu 2 paskutinias kraujawau. 1 skanas parode kad wisas ok ir dar per anksti plakt sirdelei,sian daktare pasake kad nieko nemato ir tikriausiaj persileidau. patwirtinimui teko padaryt nestumo testa ir mane issiunte namo;/ ir likau nesuzinojus nei kaip nei ka.. wis galwoju kad esu nescia ir gal suklydo daktarai :/

nema, 2013-12-09
Sveikos.ka as galiu pasakyti apue uk daktarus tai, kad nieko gero.as du kartus buvau pastojusi ir abu kartus ivyko persileidimas.viena karta dare ambrazija, kita karta pasisalino pats vaisius, nuejau I tuolwta ir iskrito.dabar vel laukiuosi, esu kazkur 7 savaite nescia.norim leliuko labai.bet ryte pasirode rusvos isskyros.tai laukiu nzn ko.o daktarai tesugeba skana padaryti ir liepia laukti.

Aura, 2014-01-24
Sveikos.As taipat gyvenu uk. Ir man teko cia pastoti o galiausiai ir pagimdyti. Tai ka galiu pasakyti, Kadangi buvau izsiregistravus pas gp tai kas dvi savaites vaiksciojau pas midvaif , ji visada paimdavo spapima, pamatuodavo spaudina, patikrindavo kaip plaka sirdele, ir jei kas budavo neramu, buvo galima kiekvieno susitikimo metu visko klausiti, ir mielai atsakydavo i visus atsakymus. Kadangi man per pirma niestuma nebuvo jokio kraujavimo, tai negaliu nieko patarti ar pasakyti. Dar as niestuo metu iki 7men ir 2 savaiciu pradirbau , o mano darbas tikrai ne is legvuju, kaip ir daugumos. Bet as jausdavausi puikiai. mano niestumas buvo puikus, nors daktarai buvo rekomendave nedirbti ilgiau 5 men nes darbas iseikvodavo labai daug jegu, bet kadangi as jauciausi puikiai o ir niestumas buvo puikus, tai as dirbau o po to jau nusprendziau palikti laiko truputi poilsui. Mano kudikis velavo visa savaite ir gime 41 savaites. Tik daktarai pasake, kad dirbanciu kudikiai gali gimti mazesnio ugio, ir greiciau baigtis pienas. Taip nutiko ir man gimi tik 35 centimetru, bet seip viskas puikiai :)
Mums jau virs puses metuku, iki puses metuku maitinau pati, kai tik uzsimanydavo o dabar kadangi mazeja pienas valgo tik ryte ir vakare.
Kaip ir visos, as turiu klausima. Ar normalu, pries dvi ar tiris savaites buvo raudono patepliovimo, viena diena, o dabar vel nieko. gal kas buuvo su tuo susidure ?

Nepamenu vardo, bet viena sake, kad viasius nusileido zemyn, ir prasidejo kraujevimas, ir laukiasi 38 sav kudikio sirdele plaka kaip ir visada, tai gali reiksti, tai kad kudikis pasiruoses ateiti i si pasauli :)

Lidija, 2014-02-23
sveiki,esu nescia beveik 3menesius,ir uzvakar pasirode kraujai,visai nedaug bet vistiek baisoka-ar nieko blogo cia?
ar kreiptis pas gydytojus???

ievuska, 2014-03-08
Laba diena norejau sulaukti jusu patarimu..visi pozymiai rode kad esu nescia men.velavo 7dienas bet pradejau nestipriai kraujuoti ir truputi skaudeti pilva ka tai gali reiksti kad esu nenescia?:(

ievuska, 2014-03-09
Patatkit kas turejo tokia pat situacija man labai baisu ir liudna:(

mama, 2014-03-12
Tai tas apvaisinimas prisitvirtinimas ivyksta po 7-10 dienu.todel galejot biski pakraujuoti.

Reda, 2014-03-15
Sveikos, nezinau net ka daryti, esu nescia dar tik viena savaite, bet laukiuosi jau antro leliuko, su pirmu man buvo atliktas cezario pjuvis ce pries du metus, ir po tos operacijos man pasidare pilvo apacioje isvarza, daktarai nieko nepasako, tik kraipo galvas, o koke rizika kad isnesiosiu antra tai neaisku.

Sonata butkute, 2014-04-06
Mano mama laukesi todel patarciau isvaziauti ps senele nes mama labai nervinga todel labai rekauja ir labai pyksta

monika, 2014-05-14
jei kraujas rudas- kaip menstruaciju metu- ir jum pradzia nestumo- viskas normalu! man valar buvo pora min palasejo. man 2 menesiai nepilni. organizmas tik pratinasi prie naujos gyvybes todel dar nesusivokia sirgti ar ne! maziau panikuokit. taip tik vaikeliui kenkiat.

monika1, 2014-05-16
Sveiki. Man 6sav.vakar tepliojo tamsiai,nezymiai,pas gine buvau sake viskas gerai plaka sirdute. Sen vel uzejo negausus, bet sviesus pakraujevimas vel apziurejo gine ir sako viskas gerai. Nesuprantu... israse pagerti duphaston ir magnio liepe guleti ir nesinervuoti. Atvirai pasakius baisu eiti i toleta kad ko nepamatyciau. Pirmas ir begalo laukiamas

rosita, 2014-06-05
Sweikutes paneles nepanikuokyt, wiskas bus gerai as pati laukiuosi 6sawaites, man kraujas pasirode, pries 5dienas, nuwaziawau pas daktaru padare ekoskopa ir sako wiskas gerai, lliepe kuo maziau nerwu ir paniku, sake ziurek I wiska su sypsena..:)Tai wa mergaites patikekyt wiskas bus gerai.O kraujawimo priezasciu gali buti daug,net taip pat ir seksas..Pirmus menesiukus reikia buti labai atsargioms..

Daiva, 2014-06-09
Sveikutes, nezinau ka be daryti padekite kas nors, pasidariau nestumo testa ir rode teigiama, mes apsidziaugeme su vyru kad pagaliau as pastojau, bet po 3dienu pradejau kraujuoti ir nepraina, buvau pas daktara sako kaip ir uzvelavo menesines ir tiek ir israse kontraceptikus, jei buvau nescia ar gali savaime be jokiu valymu ir vaistu issivalyti gimda? ir po kiek laiko vel galetume planuoti vaikeli?

Edita, 2014-06-18
Sveikos menesines vėlavo saivaite....iki jų jaučiau pilve lyg maudimus ir nugaros skausmus, na žodžiu lyg as ne viena...dabar pasirodė menesines, bet jos kitokios nei visos buvusios...dabar tik kraujuoju, o anos būdavo su kresuliais gausios...ar gali buti, kad tai tokios menesines, kai esama pastojus, pilvą maudzia, bet neskauda :)? Prašau kas nors atsakykite;) būsiu labai dekinga.

juste, 2014-06-26
Siandien suėjo 7 savaitės nėštumo. Buvom pirmame skenavime. Po 5th prasidėjo gan stiprus kraujavimas. Kraujas šviesus. Su vyru net nežinom ką galvot, verčiamas visą internetą. O gydytoja skenavimo metų sakė, kad viskas atrodo puikiai: širdelė plaka. Kadangi vėlu šiandien, bandysim važiuot ryt pas gydytoją. Kaip manot, ar įmanoma išsaugoti nėštumą tokioje situacijoje.

Žydrūnė, 2014-07-09
Nežinau kodėl, bet niekur nerandu tikslaus atsakymo, kodėl moterys besilaukdamos serga mms.. Pati esu kaip pavyzdys.. Turėjau pirmą nėštumą, sirgimas buvo kaip visada ir gan gausus.. Su pilvo skausmais, nugaros skausmais ..(Na man čia jau Įprasta).. Kai dingo mėnesinės, nuėjau pas ginekologą, pasveikino : - Trys mėnesiai jau kaip laukiuosi.. Komplikacijų, gręsiančių persileidimų, nebuvo.. Dukrytė sveika, neligota. :) Praėjo penkeri metai.. Ir vėl pasikartojo ta pati situacija, tik nėštumas buvo savaitėle didesnis. Gimė sveikas, drūtas sūnelis. Ir labai įdomu, - Kodėl nėra paaiškinimų jokių.. Ir ne vieną tokį atvejį žinau. Gydytojams kai pasakai, tai pečiais patraukioja ir sako, kad viskas gerai.(nežinau, gal galvoja, kad čia tik moters paistalai, ar kas..) Nes jei skauda, jei kraujas.. Iškart persileidimas .. Na, bet tik ne mano atveju. :)) Bet tai vis vien kažkoks paaiškinimas gal yra??.. :)

gabriele, 2014-07-19
sveikos. itariu nestuma jau 4 sav. -5 sav. menesines velavo keleta dienu. prasidejus joms pajutau labai dideli skausma, daug kraujo, kresuliu. svaigsta galva, labai bloga. ar tai gali buti persil
eidimas?

Rašyti komentarą

busy
 

     nesciuju-parduotuve-kaune-vilniuje.jpg

neutral_banner_05_21.png

cutisan_170x170_png.png

 

lavi_zaislaiirknygos_logo.jpg

  mezgimo-zonai.jpg

   pagaminta_namie170px.png

 rimone1_170x170.jpg

rimone2_170x170.jpg

 rimone3_170x170.jpg

zindyk1.lt.logo.jpg

Nauji ir naudoti kompiuteriai www.gigasiste.lt

 

 
www.manosvetaine.lt