Į pradžią

Sveika vaikystė ir žuvų taukai

acidolac_meskiukas.jpg

Naujas lavinamasis darželis Kaune

banner1_jovita.jpg

elgon-refibra.png 

figurela-logo.gif

   fotobalionelis-nuotr-visam-.jpg
 
ikimpokyklinis.jpg
Vaisiaus judesiai

Vaisius gimdoje aktyviau pradeda judėti jau antrą nėštumo mėnesį. 8-10 savaičių vaikelis gimdoje sukinėjasi, mataruoja rankomis ir kojomis, malasi, krebžda. Tiesa, mama tų judesių nejaučia, bet tiriant ultragarsu juos nesunku pastebėti. Kai moteris nėščia pirmą kartą, ji judesius pajunta apie 20 nėštumo savaitę. Kai moteris nėščia ne pirmą kartą – apie 18 savaitę. Vaisiaus judesiai yra vienas iš kriterijų, gimdymo datai nustatyti. Jei moteris nėščia pirmą kartą, ji prie tos dienos, kai pirmą kartą pajuto vaisiaus judesius, turėtų pridėti 140 dienų. Ne pirmą kartą nėščia moteris, pajutusi judesius, turėtų pridėti 154 dienas.
Pastebėta, kad lieknos moterys judesius pajunta anksčiau nei apkūnios.

Judesių stiprumas
Judesiai yra vienas iš svarbiausių ženklų, kokia vaisiaus sveikata. Pirmieji judesiai yra chaotiški ir nežymūs. Moterys sako besijaučiančios taip, lyg pilve plaukiotų žuvis ir savo sparnais plasnotų drugelis. Vėliau judesiai tampa energingesni. Moterys junta, kaip vaikas verčiasi ir sukasi visu kūnu, kaip ištiesia koją ar ranką. Kartais jaučiami „žagsėjimo“ judesiai, kurie yra pulsuojantys, monotoniški, ritmiški ir pasikartojantys. „Žagsulys“ trunka kelias minutes, jį moteris dažniausiai jaučia pilvo apačioje. Stiprūs didelio vaisiaus judesiai gali būti ir skausmingi, ypač jei jis beldžia ne į pilvo sienelę, o spiria mamos skrandžio ar kepenų link. Nuostabu, kai nėštumui didėjant judesius jau galima ir pamatyti. Nepakartojamos akimirkos, kai būsimoji mama atidengia pilvuką, o tėtis ar kiti vaikai laukia stebuklo – mažojo žmogučio judesių.

Kaip skaičiuoti
Gydytojai pataria pedantiškai vaisiaus judesius skaičiuoti nuo 30 savaitės. Kaip skaičiuoti, pamokys ginekologas. Yra keli būdai, kaip skaičiuoti judesius. Vienas vadinasi „skaičiuok iki dešimties“. Tai pati paprasčiausia metodika. Moteris turi pasirinkti jai patogų laiką, kai kiekvieną dieną „įsiklausys“ į vaikutį. Kai pajunta dešimtą „spyrį“, tą dieną judesių gali nebeskaičiuoti. Skaičiuoti galite nebūtinai ryte gulėdamos lovoje, bet ir ruošdamosi virtuvėje ar išėjusios pasivaikščioti.
Kitas judesių skaičiavimo būdas – skaičiavimas gulint ant kairiojo šono. Kasdieną tuo pačiu metu reikia atsigulti ant kairiojo šono ir pasistengti visiškai atsipalaiduoti. Puikus laikas – rytas, kai žadintuvui neskambėjus dar vartomės lovoje. Reikės tik žadintuvą nustatyti pusvalandžiu anksčiau. Skaičiuojant reikėtų vaikutį truputį provokuoti: glostyti pilvą, su mažyliu kalbėtis. Jei per pirmas 30 minučių pajusite daugiau nei 5 judesius, daugiau galite neskaičiuoti. Jei pajutote mažiau nei 5 judesius, skaičiuokite iki valandos. Jei per valandą pajutote mažiau nei 5 judesius, skaičiuokite dar valandą.

Į gydytoją kuo greičiau kreipkitės, jei:
Jei per 2 valandas suskaičiavote mažiau nei 5 judesius.
Jei vaisiaus judesiai, buvę stiprūs ir aiškiai juntami, pastebimai susilpnėjo.
Jei judesių per kelias paras sumažėjo dvigubai.
Jei per 2 valandas gulėdama ant kairiojo šono ir glostydama pilvą nepajutote nė vieno judesio.
,,Mamos žurnalas”, 2006 m., Nr.2

Komentarai (43)Add Comment

esaji, 2013-02-08
man 20 sawaiciu, zuvyciu plaukiojima jutau gal nuo 17 sawaites, pirmas nestumas. vis galvoju kad niezti pilvuka, nes viduje atrodo kad praplaukia kaskas suniesti, o as tik pasikasau...:) buvo uzvakar ir popkornu sokinejimas idomus jausmas....;))

as, 2013-02-20
labukas.man 18 savaiciu bet nieko nejauciu,antras nestumas ir galvoju gal kas ne taip?

neringa, 2013-02-28
man 9 savaites ir as pajuntu judesiukus 3 mestumas :) labai faina :)

avelina, 2013-03-03
o man jau 9menesiai ir as jau stiprei jauciu vaiko judesius.

mazulia, 2013-04-14
man 32savaites buvau pas daktarsake viskas grj rikes tyrimus daryt bet varysiu darytis bet va pries paskutinapsilankyma pas daktare ana savaite ant kitos savaites nustojo spurdet maziukas tik jauciu ir matosi kai jis vartosi keicoa padety . Man neramu kodel jis nespurda o tik juda ta prasme verciasi keicia padetis .. Tikiuosi jam viskas geraij rutoj eisiu endoskopijai pas daktare reix paklaust kodel nejauciu jo spurdesiu nesispardo. Nenoriu kas nutiktu jam,negaleciau susitaikyt skandinciau skausma savaitem vodka... Ne juokauju susitaikyciau jei kas netjp bet sunku butu... :(

inga :), 2013-05-15
man jau eina 19 savaite, antras vaikas ir tikru judesiuku dar nejauciu...bet echoskopu matem kad mergyte guli kojas istiesusi I slapimo pusle, del to gali buti nejauciu stipriu spyriu :) tai tada priklauso nuo vaiko gulejimo pozicijos, bet, jeigu kudikis vartosi, tai logiskai mastant, turetu kojytes atsukti ir I pilvo puse ir ispirti I mano pilvuka :D :/

Greta, 2013-07-22
Pajutau 17 sav.pirmus judesiukus. Dabar 37sav ir taip duodas,kad atrodo islystu per pilva su visais sonkauliais :D ziauriai mielas jausmas!!!!

Renata, 2013-07-25
Sveikutes.Man jau 3 nestumas.18 savaite,bet mazulio kol kas nejauciu.labai laukiu to nuostabaus jausmo:-)

Eva, 2013-08-11
Pajusti judesius 13 savaitėj yra fantastika. Čia jau mamytės vaizduotė veikia, kad ir tai būtų 8 nėštumas, tai yra visiškai nerealu ;)
o mes va jau 19 savaitėj ir visiškas ramiakas, jokių žuvelių ar poplornų, na, tik atrodė, kad ką tik pabeldė ir vieną vakarą dar prieš kokią savaitę, bet tai ir viskas. Laukiu kažko stipresnio :)

Eva, 2013-08-11
.. O juolab pajusti judesius 9 savaitėj :D
Čia gal pametė 1 mamytė :))

kristina, 2013-08-29
labutis mamytes man jau antras nestumas, bet as tikrai labai silpnus 1arba2 judesiukus per diena jauciu, o man jau 11savaiciu.

kriste, 2013-10-16
labas mamytes man siek tiek neramu o galima sakyti labai neramu mums jau eina 20 savaite o mes dar vis tylim ir mamai neduodam jokios zinios apie save o gyvenam uzsieni cia eho daro tik viena syki mum dare 17 sav. ir tada maciau kaip mano maziukas raitesi blaskesi kaip tik begalejo o seip nieko nejauciu tai labai nerimauju

Roma, 2013-10-21
Man jau 30sav.iki siol vaikelis labai gerai judejo dabar jis juda labai mazai labai bijau kad nieko nenutiktu ka siulitumete daryti gal kam ir taip yra buve

Santa, 2013-10-26
Roma, pasiskaitykit daugiau, siuo laiku jusu vaikelis yra pakankamai didelis ir jau nebeturi tiek vietos judesiams, jie darosi suvarzyti, isivyniokit jus i kokia paklode ir pameginkit pajudet :) visa laika reikia galvoti teigiamai, nepakraukite saves ir vaikelio stresu :)

onute, 2013-11-25
laukiuos 3 vaikelio , esu 13 savaiciu nescia jauciu judesius, tai nuostabus jausmas

Karina, 2013-11-26
Mums 22 savaitė, pirmuosius judesius pajutau 16 savaitę, tiesą pasakius nesupratau kas tenpradėjo plazdėti, išsigandau.Paskui tik sugalvojau jog gal tai judesiai galėjo būti.taip ir buvo.O dabar spurda laikas nuo laiko, burbuliuoja jis ten :) Smagus jausmas :)

Deimikas, 2013-12-16
Mums 22 savaitele ir judesiukai labai aiškiai juntami,laukiuosi antra karta todėl judesiukus pajutau anksti 16 sav 3 d. Labai smagu jausti savo mažyli:)

Ina, 2013-12-27
Labutis mamytes!:)laukiuos trecio vaikelio,dabar devynios savaiteles mums,bet lyg jauciu judesiukus lelytes,kutena pilva is vidaus:)nesuprantu ar galiu jaust taip anksti?:)

Dajuja, 2013-12-28
Ina,mums jau 9 savaiteles ir stipriai jauciu judesiukus, i diena po kelis kartus!!! Antras nestumas, su pirmu pajutau kokia 18 savaite tik :)

Ina, 2013-12-29
Tai as ir galvoju kad jau trecias leliukas ir tikrai lyg toks pats kutenimas is vidaus:)

Naila, 2014-01-06
Laukiiuosi antro stebuklelio ir pirma judeseli stipriai pajutau kai suejo lygiai 18 sav.,nors jau zinau ka tai reiskia,bet per kiekviena nestuma,tai yra neapsakoma.

Miglė, 2014-01-10
Mums 12 savaiciu,pirmas nestumas judesiuku tikrai nejauciu kai kaikurios jaucia juos lb anksti:D jauciu tik pykinima vis dar :D laukiu nesulaukiu kada jis praeis

Viktorija, 2014-01-13
Laukiuosiu jau 18-19 savaite, kartais atrodo, kad jau jauciu mazylio judesius, bet kadangi pirmas nestumas tai nelabai suprantu, o jau tikrai noreciau jausti tikrus spyrius :)

janina 2014.01.19, 2014-01-19
as laukiuos antro vaiko o judesius jutau 16 savaite...man dabar rytoi eis jau 17 savaite

Busima mama, 2014-01-28
man pirmas nestumtas, pirma kart pajutau judesius budama 20sav, buvo tokie trumpi ir švelnus kartais ir nesuprasdavau ar čia spyre ar ne, o dabar 30savaite o kai duodas tai duodas, jauciu viska, kaip vartosi, o jausmas neapsakomas.

aukse, 2014-01-28
Sveikutes mums pirmas nestumas 14 savaiciu jauciau didelius burbuliavimus ir lygtai poksejimus,dabar lygtai nustojo,gal verta sunerimti 15 savite baiges ir tyluma

irma, 2014-02-03
Man 20 sav yra, bet nieko aš nejaučiu jokių spyriu tik burbuliavima labai nerimauju, patarkite

Inga, 2014-02-06
Labas rytas,man pirmas nėštumas,esu liekna,tokį kaip žuvyčiu plaukioma pajutau dvi paskutines 17os savaitės dienas. Per visa 18ta savaitę jutau tik 1k ir labai silpnai. Kažin pradžioje tokie savaitiniai tarpai yra normalu? Ar pradėjusi jausti turėčiau pajusti reguliariau nei po savaitės?..

juliana, 2014-02-07
Sveikos mamytes. Mums jau 22 savaites. Pirmus judesius pajuciau 21 savaite. Yra panasus kaio i popkormo sproginejima. Ir jauciy tik kairiame sone. Yra labai idomu tai, kad tuos judesius jauciu tik tada kai sedziu arba guliu ant nugaros. Kiek kartu bandziau ramiau pagulet ant kairo sono ir kazka tai pajust, tai nieko nera. Tikrai yra labai keista ir pergyvenu ar tai yra gerai. Gal kuriai mamytei irgi taip buvo? ߘ

SSm , 2014-02-09
Sveikos, vaikiukai vystosi skirtingai, dėl judesių nerimaut reiktų nuo 30 sav. kada juos jau reikia tikrai skaičiuoti.Pirmus judesiukus galit pajaust, paskui vėl nejaust kurį laiką. Man dabar 36sav. pajaučiau 18sav., bet mano lelius didokas pora savaičių visą nėštumą nei ištikro yra, judesiai net skausmingi, kaip ištiesia kojas tai pilvas vis keičia formas visaip, spardo ir į šonkaulius taip kad jau ir nesmagu kartais, o jau turėtų būt ramesnis, bet taip aktyviai ir prasidavė nuo tada kai jaust pradėjau.

aukse, 2014-02-13
Sveikutes jau kelinta diena jauciu pilvo apacoi kaip ir pulsavimus cia bus gal vaikucio judesiukai?ar yra jums taip buve?mums 18 savaiciu

gyte, 2014-02-14
Sveikor man ir butu suzinot apie ta pulsavima, gal kas zinote

Andzelika, 2014-02-16
pulsavimas ir yra vaikucio judesiai.Laukiuosi 4 leliuko pilvo gurguliavima pajutau 2menesiu 2 savaiciu.
Dabar man 21 savaite prasidejo,tas pats gurguliavimas lig popkornos sokinetu.
Vakar buvau ant skaino leliukui viskas gerai,auga gerai.
Suzinojau kad tai berniukas:)

Giedre, 2014-02-17
Taip tai judesiukai :) man 23 savaite laukiuosi tikros tinginiukes :) jei mama pavargus tai sportuoja o jei ne tai ramute :)

neringa, 2014-02-18
Sveikos.as judesiukus pajutau 13savaite,mano trecias maziukas,cia tikrai neisigalvojimai,taip buna ir visai normalu.priklauso kelintas niestumas dar itakoja mamytes smulkumas ir jautrumas!

neringa, 2014-02-18
Andzelika sveikinu,kad suneli tiresi

dina, 2014-03-25
Labas, as laukiuosi pirma karta man jau 21 savaite , jauciu labai daug judesiuku , pradejau jausti tik pries savaite.

Judita, 2014-03-25
Man antras leliukas, mums jau 16 savaiteliu :) manau judesiukai pajauciau siandien, nors is pradziu dar suabejojau, gal taip diegliai kairiamajame sone pamaniau :) bet po antrojo karto isitikinau kad maziukas :)

Lina, 2014-04-14
Su pirmu vaikeliy judesius pajutau 16 sav.tai gydytoja juokėsi ir netikėjo,o dabar lygiai 10 sav.ir svelnus judesėliai jau jaučiami.ߘ Smagu.

Jone, 2014-06-04
Man pirmas nestumas ir judesius pilvo apacioj pajutau 15sav. Asaros is laimes pacios pradejo riedet:)

Dzestina, 2014-06-13
Mum 15 savaiciu judesiuku dar nejauciu :)))

lina, 2014-06-20
Man 19 savaite,pajutau judesius jau budama 18 savaiciu,pirmas nestumas,jauciu plazdejima,mazus sproginejimus pilvo apacioje,su vyru vakarais atsigulam ir glostom pilvuka abu lb dziaugiames,o man tai lb ypatingas jausmas,o toliau,manau bus dar intensyvesni judesiukai,jauciuosi puikiai.

Lina, 2014-07-08
Neimnoma jausti kudikio judesiu 13 -14 ,o tuo labiau 9 savaite tai greiciausia zarnyno spazmas ar siaip koks nerviukas pasitampe.

Rašyti komentarą

busy
 

     nesciuju-parduotuve-kaune-vilniuje.jpg

neutral_banner_05_21.png

cutisan_170x170_png.png

 

lavi_zaislaiirknygos_logo.jpg

  mezgimo-zonai.jpg

   pagaminta_namie170px.png

 rimone1_170x170.jpg

rimone2_170x170.jpg

 rimone3_170x170.jpg

zindyk1.lt.logo.jpg

Nauji ir naudoti kompiuteriai www.gigasiste.lt

 

 
www.manosvetaine.lt