Į pradžią

Sveika vaikystė ir žuvų taukai

acidolac_meskiukas.jpg

Naujas lavinamasis darželis Kaune

banner1_jovita.jpg

elgon-refibra.png 

figurela-logo.gif

   fotobalionelis-nuotr-visam-.jpg
 
ikimpokyklinis.jpg
Anonsas

 

Kodėl verta prenumeruoti būtent „Mamos žurnalą“

           

 

 

 

Naujas numeris!

Ieškokite prekybos vietose nuo liepos 25 dienos  

virselis_20014_08.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šiame numeryje skaitykite: 

 

 

 

atostogos.jpg
 

Saugios atostogos

Kodėl vaikai lengviau perkaista? Karštą dieną vaikai labiau rizikuoja perkaisti nei suaugusieji, nes jų odelė plonesnė, o termoreguliacija prastesnė. Kuo vaikas mažesnis, tuo rizika perkaisti ir netekti skysčių didesnė. Kūdikiams iki metų išvis nerekomenduojama ilgai būti tiesioginiuose saulės spinduliuose, geriausia – medžių šešėlyje. 


  geros-mergaites.jpg


Blogoms mergaitėms – viskas!

Daug kam daina apie blogas mergaites patinka, nes didelė dalis jaunimo taip ir mąsto: geriems būti – nešiuolaikiška, nuobodu. Juk dėmesio sulaukia blogosios mergaitės. Jos visiems pasakoja, kaip didinosi krūtis, kaip nusikeikė eteryje ar susipešė. Visiems įdomu, visi apie tai rašo ir kalba TV laidose. 

karstymasis.jpg

 

Kūnas – mūsų „skelbimų lenta“

Apie netaisyklingą laikyseną daugelis tėvelių žino tik tiek, kad dėl to kada nors vaikui gali skaudėti nugarą. Deja, netaisyklinga laikysena sukelia daugiau bėdų. 

Šįkart pakalbėsime apie tai, ką daryti, kad vaikas augtų tiesus.

kramtymas.jpg

 

Kaip išmokyti... kramtyti

Darželio auklėtojos pastebi, kad net 2–-2,5 metų vaikai nemoka kramtyti, kai jiems duodamas kotletas ar balandėlis, nes namie jiems maistas sutrinamas elektriniu trintuvu. Nuo kada ir kaip išmokyti kramtyti?

sportas.jpg

Mažylių sportinis inventorius

Koks turėtų būti mažo vaiko sporto inventorius ir kuo jį reikėtų pildyti metams bėgant? Kada nupirkti pirmąjį kamuolį, raketes, paspirtuką, triratuką, dviratį, riedučius, riedlentę? 

 

   peda.jpg     

Ar plokščiapėdystė praeis savaime?

Neretai vaikams nustatomas polinkis į plokščiapėdystę, patariama daryti specialias mankštas. O gal augant pėda „susitvarkys“ savaime? Plokščia pėda iki 3 metų  yra normalu. Iki 8 metų turėtų susiformuoti linkis, ir pėda nebeturėtų būti plokščia. Dažniausiai plokščiapėdystė yra išaugama (jeigu ji nebuvo įgimta). Tam, kad linkis susiformuotų, pėdutė turi daug aktyviai dirbti. 

prilipesi.jpg

 

Prilipęs kūdikis 

Besilaukdamos dažniausiai piešiame idealų paveikslą, kaip kūdikis tik miegos, valgys ir krykštaus, kaip reklamose. Noriai klausomės draugių pasakojimų, kaip jų kūdikiai tik „valgė ir miegojo“. Šie mitai apie kūdikius seniai paneigti. 

tetis.jpg       

 

Tėčio pareigos

Jau, regis, pastebėjome, kad vyrų, norinčių išeiti tėvystės atostogų, daugėja. Dar pastebėjome, kad vis daugiau vyrų ateina į tėvams skirtus seminarus ir mokymus (jie ten vis dar labai laukiami). Skeptikai abejoja: vyrų buvimo priežastys su vaikais – „pašalpinės“, finansinės, ekonominės. 

seksualumas.jpg

Būsiu kaip mama!

Jei mergaičių raida vyksta sėkmingai, sulaukusios 3 metų, jos ima itin domėtis savo kūnu ir net jį demonstruoti: nusirengti ir mėgautis būdamos nuogos, grožėtis savimi veidrodyje, siekti aplinkinių dėmesio persirenginėdamos puošniais („princesių“) drabužiais, šokti, dainuoti, vaidinti ir panašiais būdais rodyti, kad nori būti pastebėtos ir įvertintos dėl savo grožio ir moteriškumo. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (0)Add Comment

Rašyti komentarą

busy
 

     nesciuju-parduotuve-kaune-vilniuje.jpg

neutral_banner_05_21.png

cutisan_170x170_png.png

 

lavi_zaislaiirknygos_logo.jpg

  mezgimo-zonai.jpg

   pagaminta_namie170px.png

 rimone1_170x170.jpg

rimone2_170x170.jpg

 rimone3_170x170.jpg

zindyk1.lt.logo.jpg

Nauji ir naudoti kompiuteriai www.gigasiste.lt

 

 
www.manosvetaine.lt