Į pradžią

Sveika vaikystė ir žuvų taukai

acidolac_meskiukas.jpg

Naujas lavinamasis darželis Kaune

banner1_jovita.jpg

elgon-refibra.png 

figurela-logo.gif

   fotobalionelis-nuotr-visam-.jpg
 
ikimpokyklinis.jpg
Komplikacijos po skiepų

Atsako docentas Algimantas Vingras

Kada vaiko negalima skiepyti?
Kiekvienos šeimos pareiga pasirūpinti, kad jų vaikutis laiku būtų paskiepytas (skiepų pasą-kalendorių Jums turėtų duoti gydytojas).
Bet kokio amžiaus vaikai neskiepijami:
jei serga ūmine liga, pavyzdžiui, gripu, plaučių uždegimu, dezinterija, salmonelioze, ūmine respiratorine infekcija ar kitomis užkrečiamosiomis ligomis.
Kai kuriomis vakcinomis neskiepijami vaikai:
sergantys sunkiomis alerginėmis ligomis arba patyrę sunkią alerginę reakciją į kiaušinį ar vaistus;
sergantys nervų ligomis, kai dažnai kartojasi traukuliai;
patyrę smegenų traumą ar neseniai persirgę smegenų bei jų dangalų uždegimu;
kuriems sutrikęs organizmo imuniteto formavimasis - nuo ankstesnių skiepų buvo sunkių reakcijų: per 48 valandas temperatūra pakilo iki 40,5C ir aukščiau, buvo traukulių.
Kitos, neaprašytos būklės, nėra priežastis vaiko neskiepyti. Neišnešioti, gimę mažo svorio, sergantys Dauno liga ar vaikų cerebriniu paralyžiumi, neseniai operuoti, patyrę kaulų lūžius, sergantys neišplitusiomis odos ligomis, bronchine astma ir daugybe kitų ligų vaikai SKIEPIJAMI.
Prieš kiekvieną skiepą vaiką turi apžiūrėti jo gydytojas ir patarti – skiepyti ar ne. Jei pediatras abejoja, paprašykite, kad vaiką apžiūrėtų gydytojas imunologas.
Vaiko nepaskiepijo pirmaisiais metais, nes jis labai sirgo. Kaip skiepyti vėliau?
Tėvai, kurie skiepus atidėlioja ir laukia ,,kol vaikelis paaugs”, labai rizikuoja jo sveikata. Pavyzdžiui, kūdikiai kokliušu serga žymiai sunkiau nei vyresni vaikai. Nepaskiepijus nuo difterijos mažylis gali atsitiktinai užsikrėsti šia liga, nes šalyje yra ja sergančių suaugusiųjų (nemažai sergančių yra Baltarusijoje, Ukrainoje, Kaliningrado srityje).
Jei vaiko dėl kokių nors priežasčių nepaskiepijo reikiamu laiku, jam sudaromas individualus skiepijimo planas. Jį sudaro gydytojas imunologas. Tarp skiepų turi būti 1,5-2 mėnesių pertraukos. Jos gali būti trumpesnės tik išimtiniais atvejais. Pertraukos tarp skiepų ilginti nedera, nes tai sutrikdo skiepų kalendorių. Eidami skiepyti mažylį, neškitės jo skiepų pasą ir prašykite pažymėti, nuo ko skiepyta.
Teigiama, kad maitinamas motinos pienu vaikas apsaugotas nuo įvairių infekcinių ligų. Kodėl tada jį reikia skiepyti?
Maitinimas krūtimi kūdikį apsaugo nuo daugumos žarnyno infekcinių ligų, šiek tiek padeda apsisaugoti nuo tymų ir kiaulytės. Tačiau mamos pienas neapsaugo nuo kokliušo, difterijos, stabligės.
Kokia yra normali reakcija į skiepus?
Reakcija į skiepus būna pusei visų paskiepytų vaikų. Ši reakcija – tai normalus organizmo atsakas į vakcinose esančius antigenus ar kitas dalis. Normali reakcija į skiepus nepalieka jokių liekamųjų reiškinių ir greitai praeina.
Normalu, kai po skiepų:
* skauda dūrio vietą, ji kiek patinsta, parausta;
* patinimas ir paraudimas išlieka 1-3 paras, o ,,guziukas” (sutankėję audiniai) – dar ilgiau. Guziuko nereikia šildyti ar masažuoti, jis palengva išnyks pats;
* iki 38,5C pakyla temperatūra. Tuomet galite duoti vienkartinę vaistų nuo temperatūros (pavyzdžiui, panadolio) dozę;
* vaikas nenori valgyti, tampa neramus, irzlus, blogai miega. Tai praeis per 5-36 valandas. Prievarta kūdikio nemaitinkite.
* vaikas kurį laiką dažniau tuštinasi. 
* kartais po tymų vakcinacijos praėjus 7-30 dienų vaiką gali išberti panašiai, kaip sergant tymais. Bėrimas greitai išnyks be jokio gydymo. Išbertas vaikas kitų neužkrės.
* kartais paskiepijus nuo raudonukės, po 7-30 dienų vaiką gali išberti panašiai, kaip susirgus šia liga, gali pradėti skaudėti sąnarius. Bėrimas ir skausmai greitai praeina be gydymo, o vaikas kitų tikrai neužkrės.

Kokia reakcija į skiepus laikoma nenormalia?
Nenormali reakcija į skiepus, kai:
* dūrio vietoje ryškiai parausta ir patinsta, paraudimas išplinta iki 2 artimiausių sąnarių (jei skiepyta į ranką, patinsta visas žastas);
* temperatūra per 48 valandas pakyla aukščiau nei 38,5C;
* vaikas nenuraminamai rėkia;
* atsiranda traukulių.
Tokios reakcijos pasitaiko labai retai. Jei pastebėjote nors vieną iš čia paminėtų požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Prieš kitą skiepijimą būtinai pasakykite, kad reakcija į skiepus buvo nenormali.

Koks skiepas vaiką sudirgina labiausiai?
Visos vakcinos, kuriomis dabar skiepijami Lietuvos vaikai, yra aukštos kokybės, todėl komplikacijų po skiepų pasitaiko retai. Skiepijant KDS (kokliušo-difterijos-stabligės) vakcina dėl kokliušo komponento komplikacijų pasitaiko tik vienam vaikui iš 140 000 paskiepytųjų. Komplikacijos dėl tymų vakcinos dar retesnės (vienas iš 1 000 000 ar net vienas iš 1 800 000).
Organizmas labiau sureaguoja į korpuskulinį kokliušo vakcinos komponentą. Dėl jo vaikas gali karščiuoti, būti vangus, neramus, gali pasitaikyti traukulių. Tačiau šie negalavimai net nesulyginami su pačio kokliušo keliama grėsme. Nuo 1996 metų Lietuvoje vaikus galima skiepyti mažiau nepageidaujamų reiškinių sukeliančia aceliulinio kokliušo vakcina. Už šią vakciną reikia mokėti. Jei vaikas blogai jautėsi po pirmo KDS skiepo, pasakykite apie tai gydytojui, kuris patars skirti ,,švelnesnę” (bet mokamą) vakciną.

Ar gali vaikas nuo skiepų numirti?
Lietuvoje mirčių nuo skiepų neužregistruota.
Doc. A.Vingras
,,Mamos žurnalas”, 2001 m., Nr.
2

Komentarai (20)Add Comment

nukentejusi nuo skiepu., 2013-01-30
skiepai sugalvoti ,tam ,kad reguliuoti zmoniu populiacija. deja tokia tiesa, kuri jau lenda i pavirsiu.

to nukentejusiai nuo skiepu, 2013-02-26
Ir kas gi ta populiacija nori reguliuoti? jei ir reguliuoja tai kazkaip labai be rezultatu ... idomu kokia populiacija butu jei niekas nieko neskiepytu, negydytu ir nekovotu su ligomis? bandau speti, ji butu panasi i viduramziu kai marai isguldydavo 2/3 visu europos gyventoju. Tai, kad ir toliau durnekit su savo samokslo teorijomis apie zalius zmogeliukus x-failiuose aprasytus.

LogikA, 2013-06-20
Skiepu baime- kaip raganu medziokle. Neracionali. Zinoma, buna ir stipriu reaksiju i skiepa, ir dar blogesniu rezultatu. Bet deja be ju gyventumem epidemiju apsuptyje, mirtu ne keli (nzn kokia tiksliai statistika) bet masiskai. Deja jau ryskeja pasekmes po to kai eme teveliai atsisakyti skiepu- pradejo plisti epidemijos, juk nepaskiepytas vaikas - susirgs ta liga (nuo kurios nepaskiepijo) uzkres kita vaika ar suaugusį, ir taip- grandinine reakcija. Mano nuomone teveliai neskiepidami vaiko elgiasi neatsakingai, ne tik kaip tevai bet kaip žmonės, nes tokiu atveju nuo jų priklauso ir kitų žmonių sveikata bei gyvybė.
O visokie ismyslai kad skiepai "reguliuoti zmoniu populiacija" yra antilogiska, greiciausiai net atvirkšciai :) jei kas sako- "neskiepykit" tikrai žino kad del to mirs daugiau pasaulio pilieciu :)

a, 2013-07-20
Tai, kuri mane, kad iškart po kudikio trinktelijimo su galva i radiatoriu staigiai pasireiškė skiepų šalutinis poveikis - trinktelek pati.

tomutia, 2013-07-23
Skiepas yra kiekvieno zmogaus kiekvieno tevelio ar mamos pasirinkimas. Pries eidama skiepyti vaika visada gaunu pilna informacija nuo ko vaikas skiepijamas kokie salutiniai poveikiai gali pasireiksti ir kad daktaras pasiruoses priimti mano skambuti jei iskils kokiu nesklandumu ar klausimu su vaiko sveikata. Kokioj saly jus gyvenat jei visa informacija is interneto skaitot? Pirmiause paklauskit daktaro ka mano jei vaiko neskiepytum? Man daktaras pasake kad cia mano asmeninis reikalas galiu ir neskiepyti, bet skiepiju vien del to nes mane tevai skiepijo mano tevai buvo skiepyti atrodytu lyg karta is kartos ir gauna tam tikra imuniteta tai kam skiepytis? Su kiekviena karta imunitetas silpneja. Taip sutinku kad kiek zmoniu tiek nuomoniu bet gal tada neieskokit kaltu jei jusu vaikas susirgs kokliusu nuo kurio jis buvo neskiepijamas ir imuniteto tam neturi o neturedamas imuniteto tai ligai sunkiai oi sunkiai ja sirgs ir galbut su pasekmemis tolinesniam gyvenimui. Pamastykit ar tikrai verta rizikuoti savo vaiko gyvybe. juk daugumoje saliu skiepai yra nemokami tad ir biznio nelabai manau daktarai is ju pasidaro.Va lietuvoje turi pasirinkima is mokamu ir nemokamu is "prastu" ir "geresniu" skiepu.Tik ne Youtubei vaizdelius ziureti su kazkokiais psichais kurie neturedami jokio issilavinimo aiskina kokie jie pavojingi yra

Sandra, 2013-08-31
Sveikutės, norėjau jūsų paklausti ar jusų vaikam nėra buvę kad po skiepo ta vieta kur dūrė paraudonavo, o poto pamėlynavo? Mums dabar taip yra, visur ieskau informacijos ar čia normalu, bet nieko konkretaus nerandu..

Neda, 2013-09-20
Sveikos. Šį trečiadienį gavau skiepą nuo hepatito C (ar B nepamenu) ir stabliges. Kadangi aš vis dar esu nepilnametė (15), mane labai strigdė 2 dalykai: nebuvo atsiklausta nei mano tėvų, nei manęs pačios savarankiškai,ir man nebuvo pateiktas joks dokumentas ar joks informacinis lapelis apie šiuos skiepus. Na, pasiskiepijau, galvojau, atsarga gėdos nedaro.po vienos nakties, pajutau kad ta vieta kur paskiepijo (tiksliau - truputį žemiau) patino. Galvojau kad taip turi būti. Bet nuo pat ryto man nejo susikaupti pamokose, buvau mieguista ir išsiblaškiusi, grįžusi namo turėjau temperatūros - 37.5 C - kuri veliau pakilo iki 38,7, galva plyšte plyšo.šiandien pabudau ir pamačiau kad ranka dar labiau ištino, paraudo ir sukaito. Tai jau tikrai nenormalu. Taigi, ritoj aš ketinu važiuoti į ligoninės priimamąjį, nes poliklinika savaitgaliais nedirba.Beto, aš turiu nuotraukų, kuriuos aš įkelsiu dabar arba ritoj. Arba pirmadienį.

kooija, 2014-01-19
Aš įėjau į šį puslapi, nes ieškau oficialios skiepų šalutinio poveikio informacijos. Niekur nerandu. Deja, doc. Vingras apie tai taip pat nekalba. Tik apie tėvų pareigą.

mylinti mama, 2014-01-26
Skiepykite toliau mielieji savo vaikus,darykite juos ligoniais,esate per tamsus žmones,kad dometumėtes kas yra VAKCINACIJA.liudna skaityti tokius pasisakymus,kaip"simutia,logika" jums atrodo NORMALU,kad tai ka pateikia gyditojai yra tiesa?kad galit karšiuoti,gali parausti oda..,bet jus tik nepergyvenkite viskas gerai cia "normalu" ir žinoma jūs tikite.nes taip pasake gyditojas.... jus mulkina,kaip mažus vaikutčius,meluoja gražiu melu..jūs savo noru atvedate vaika ir kemšate i ji pačia agresyviausia chemija....vargeli bent domėjotes iš ko vakcinas gamina?? Kas ieeina i jas?visuomene yra sužlugusi..nes vadovaujasi visu "susidariusia NUOMONE,bet ne faktais ir statistika.
Žodžiu moralas toks.prieš eidami skiepyti vaika,pasidomekite kokia vakcina bus suleista...išanalizuokite PATYS viska,o ne gyd leiskite jums sudaryti,klaidinga nuomuone apie tai kas ieeina i vakcina,va kas ir lemia jusu pasitikėjima gyditojas pateikia labai gražu itikinama gražu mela,o jus patikite.Kada žmones prades suvokti,kad pasiskiepije jus neapsisaugosite nuo ligos,o imuniteta jūs igausite tik PERSIRGE-NEPASKIEPIJE,O PERSIRGE tik ta liga.
Nereikia būti mokslinku,kad bent kažkiek pradėtumet suvokti kas ta vakcina.

NEBUKITE TINGINIAS,VISKAS PO NOSIM PATEIKTA,JUMS TIK REIKIA SUKRAMTYT!


Geros dienos aš esu prieš skiepus ir žinau kūdel,o jūs didžioji dauguma esate už ir net nežinote KODEL.tikit ir tikekit,plaukite kaip ir visi pagal srove,jiems taip patogiau,o kas bando sistemai pasipriešinti,greit nuslopina..kad nekiltu panikos.žmones netiki,kad tokie dalykai vyksta,nes ne ju tamsioms galvoms suprasti,senoveje jei domites istorija buvo deginami,o dabar kas pasikeite laikai? Taip, ir priemones.
Beje pasakykite kokia nauda tiems,mokslinkams,žmonems kas yra prieš vakcina ir visais budais bando tai atskleisti,kas yra slepiama??? O va dabar pagalvokite kas yra gyditojams farmacinkams visai valdžiai jei jus sutinkate skiepyjates???pinigai?viskas jie suinteresuoti.netikite?jusu reikalas bukite naiviais valdžios įrankiais.
viso geriausio.mylinti mama, 2014-01-26
Kooija,šalutinis poveikis? - mirtis. Nagi paskaitykite,jei jau praėjote skaityti.

Alergija,astma,uminiai odos berimai,dermatitas..katalogas ligu,atsiveria po skiepo. Ir visa tai "tik" nereikšmingas šalutinis poveikis.

senelis, 2014-02-26
Teismo nustatyta,kad dar nepakankamai ištirtos pasekmės po skiepų,todėl be reikalo teigiama kategoriškai tik nauda

Mr. Freeman (www.mf0.me), 2014-02-27
sugalvoti kad silpninti imuniteta vaikui, mes neskepijome, musu draugaui skiepijo, musu vaikas ramiai miega, gerai valgo ir auga greitai. Jie vis i poliklinika veziuoja ir vaistu perka ka gydytojas israso. musu vaikas tik mamos piena geria :) Mums ligonineje sake skiepyti nuo hepatito B – jo gali buti užsikrečiama parenteraliai (tai reiskia per kontaktą su užkrėsto kraujo ar kūno skysčių) WTF? kam 24 h nuo gimimo vaika skiepity situ skiepu??? ar zmones mastot bent kiek? ar tik galvoje sudo gabalas (Alkoholis, TV, Spauda (parduota), "malonumai") jokio sveiko proto??

Mama, 2014-02-28
Musu vaikas paskiepytas visas skiepais,bet su ligom tpiu tpiu issisukam.Jei ir pakyla del kokio viruso auksta temperatura,tai pakanka tik viena karta suduoti nuo temperaturos vaistu.Aisku nevartojam jokiu saldintu gerimu,cipsu,valgom savo pagaminta,produktu su e vitaminais" vengiame.

Danutė, 2014-02-28
Dabartiniai 30-mečiai visi paskiepyti nuo tuberkuliozės dar gimdymo namuose,tačiau tuberkulioze sergamumas šio amžiaus grupėje nemažas.Tai ar reikia toliau tęsti BCŽ vakcinaciją?Seniai laikas atšaukti naujagimių žalojimą.

Dovile, 2014-03-03
Kai vaikas mirs nuo ligos nuo kurios nepaskiepijot, manau ir mastymas apsivers.

aha, 2014-03-03
kazi nuo kurios cia ligos siulot vaikui numirt?
organizmas didele temperatura (ribos aisku irgi turi but) kovoja su virusu,o jus su vaistais numusat.
IR KOKS TIKSLAS SKIEPYT JEI VISTIEK SERGA VAIKAI?? ir nekniskit proto kad skiepai lengvina liga-kur taip parasyta?
sveiko vaiko naturalus imunitetas yra geras,ir persirges vienakart-igyja atsparuma tai ligai visam gyvenimui (isskyrus stablige)
paprasciausia logika-AR PACIOS GERIAT VAISTUS KAI NER LIGOS IR NIEKO NESKAUDA? NE. TAI KAM I VAIKUS KISAT TA MESLA??! "ateiciai". kodel jusu paciu ir jusu artimuju tada nevercia revakcinuotis,juk jus irgi galit uzsikrest? ar isivaizduojat kad jusu ismyleti skiepai veikia visa gyvenima?! ir is kur toks bukumas 21-am amziuj...

tetis, 2014-03-06
Mano 2 mėnesių sūnelį šiandien paskiepijo nuo kokliušo,na vakcina,kuri Lietuvoje vaikams skiriama nuo 2 mėn.tai gavosi taip,jog grįžus iš ligoninės ir pabuvus namie keletą valandų vaikas pradėjo beperstojo rėkti,neėmė net mamos krūties,nesiramino bandant jį pasūpuoti,paraminti, kur ten nurimsi,kai skauda.Aišku iškart į ligoninę,ten pamatė,kad dūrio vietoj stipriai paraudę ir sutinę,tai iškart nuo skausmo vaistų ir paguldė į palatą,taigi dabar su žmona esam dideliam strese,nežinomybėj ar nebus taip,jog vaikas būtent nuo ko skiepytas,tuom ir susirgs...nes jos(žmonos)jaunėlis brolis būtent paskiepytas šia kokliušo vakcina antrą dieną po jos kokliušu ir susirgo...ir iki pat 6 metų amžiaus jo tėvai,t.y.mano uošviai turėjo "džiaugsmo"važinėdami po visas Lietuvos ligonines,kad išsiaiškinti,kodėl jis susirgo būtent po skiepo,bet buvo neigiama,jog tai dėl skiepo...taigi mieli Lietuvos daktarai,būkit malonūs ir nekiškit kategoriškos nuomonės apie vakcinavimą,jog tai tik į gerą ir ne kitaip!Jei kas nežino,tai kokliušas atrodo maždaug taip...vaikas pradeda kosėti ir niekaip nenustoja,kosėja šlapiai ir neatsikosėja tol,kol pradeda mėlynuoti,dusti,o tada jau vienas kelias kviesti greitąją arba tiesiog važiuoti,ką ten važiuoti,tiksliau skriste skristi į ligoninę,kad ten išgelbėtų tavo vaiką!Viskas gana kiti mano vaikai augs be skiepų!Jei jau ir susirgtų,tai bent jau žinočiau,kas už tai atsako,nes kitu atveju daktarai vis tiek neigtų,jog kalti jie ir skiepai.Įmetu ir linką straipsnio,nors ir su senom datom,bet puikiai aprašo kaip įvairiose šalyse veikia skiepai ir kokia "nauda"iš jų yra.

http://www.vegatestas.lt/7-kokliuso-difterijos-ir-stabliges-dpt-vakcina/

jurgita, 2014-05-14
jau ima siutas dėl tų nuomonių reiškimo. nenorit-neskiepykit.tik nežinau ar tie, kurie skundžiasi tokiom pasekmėm kaip vaiko irzlumas, nevalgymas, rėkimas yra baisesnė pasekmė už galimybę susirgti ligom, kurios yra baisios ir mirtinos. be to susirgs ne tik jūsų vaikas, bet ir aplinkiniai vaikai. ar tada ramiai gyvensit? galvoti vien apie save ir skiepų baimes yra mažiausiai savanaudiška. ir mano vaikas atitinkamai reaguoja į tuos skiepus, bet praeina. ir temperatūra, ir irzlumas, ir rankytės patinimai. Taigi jei gyvenate ne miške, o esate visuomeniški tai pradėkite mastyti.

Maja, 2014-06-22
Nemanau, kad dera vieniems kitus pulti ir įžeidinėti. Kiekvienas mąsto savaip. Daug naudingiau būtų diskutuoti abiems pusėms, pateikiant argumentuotus pasirinkimus.
Nuomonių yra įvairiausių. Ir pati asmeniškai tikiu, kad konkrečių įrodymų apie skiepus, kurie būtų arti 100%, deja, nėra. Antraip, ar patys gydytojai savo vaikus skiepytų tam, kad sužalotų?

Mamamama, 2014-07-22
Aš pati po šito skiepo pasigailėjau, kad vedžiau skiepyt vaikas nuo skiepo visą savaitę karščiavo, nėjo jokiais vaistais numušt temperatūros, net klinikose daktarai buvo pasimete kodėl niekaip nekrenta , bet kai su vyru pradėjom šnekėt ,kad skiepo pasekmė vengė tos temos net kalbėt. Kažkodėl pati nebuvau skiepyta nei nuo nieko bet net mokykloje ir studijų metu nebuvau dėl ligos praleidus pamokų kaip kiti buve mano klasiokai/grupiokai

Rašyti komentarą

busy
 

     nesciuju-parduotuve-kaune-vilniuje.jpg

neutral_banner_05_21.png

cutisan_170x170_png.png

 

lavi_zaislaiirknygos_logo.jpg

  mezgimo-zonai.jpg

   pagaminta_namie170px.png

 rimone1_170x170.jpg

rimone2_170x170.jpg

 rimone3_170x170.jpg

zindyk1.lt.logo.jpg

Nauji ir naudoti kompiuteriai www.gigasiste.lt

 

 
www.manosvetaine.lt