Į pradžią

Sveika vaikystė ir žuvų taukai

acidolac_meskiukas.jpg

Naujas lavinamasis darželis Kaune

banner1_jovita.jpg

elgon-refibra.png 

figurela-logo.gif

   fotobalionelis-nuotr-visam-.jpg
 
ikimpokyklinis.jpg
Ką moka 5 mėnesių kūdikis

Kūdikis vis aktyvesnis, daug moka ir dar daugiau mokosi Kiekvieno mažylio raidos skirtingas tempas - vieni tik pradeda vartytis, kiti jau sėdi, pradeda šliaužti pilvu. Vaikutis gerai valdo savo galvytę: išlaiko ją tiesiai bet kurioje padėtyje, pasodintas aktyviai ją sukioja. Keliamas už rankų, kūdikis aktyviai prisitraukia, tačiau tai nereiškia, kad mažylis jau pasiruošęs sėdėti. Sodinti paramsčius tikrai nereikia. Gulėdamas ant pilvo vaikutis gerai išlaiko galvą ir pusiausvyrą, „plaukia“. Aktyviai ima žaislą visu delnu, seka daiktą akimis į visas puses (į šonus ir aukštyn-žemyn). Stebi mažus ir tolimus daiktus. Akimis atranda garso šaltinį, pasisuka į jį. Mėgsta žaisti su savo rankomis ir kojomis, „atrastos“ kojos keliauja iki burnytės. Savo judesiais ir emocijomis mažylis rodo, kad nori tęsti jam patikusią veiklą. Žaisdamas spygauja, juokiasi balsu, bando atsakyti šnekinamas, taria skiemenų seką, dažnas reaguoja į muzikos garsus, gali prasidėti ir „televizoriaus era“.

Emocinė raida sparti - kūdikis mėgsta dėmesį, bendravimą, skiria nepažįstamus, bet mielai su jais bendrauja. Žiūri į veidrodį, pradeda suprasti naujas situacijas už namų ribų, garsais reiškia nuotaikas. Maitinamas tapšnoja krūtį ar buteliuką, judina liežuviu burnoje sutrintą maistą ir jį nuryja. Viskas, kas pasiekiama, „keliauja“ į burną.

Nauja patirtis, įspūdžiai gali gąsdinti, tačiau dažnai labiau domina, negu baugina. Kartais 5 mėnesiai - ramaus kūdikio augimo pabaiga. Šį mėnesį lydi sparti emocinė raida, dantų dygimas, gausybė įspūdžių. Kūdikis vėl tampa dirglesnis, neramesnis, blogiau, jautriau miega. Kartais jau šiame amžiuje „sugalvoja“ įvairių pasikartojančių judesių, kurie neramina tėvus - rankų sukimas, plasnojimas, siūbavimas, galvos sukiojimas ar purtymas ir kt. Kartais tai net primena kažkokius priepuolius. Jei neaišku, neramu, geriau pasitarti su gydytoju, kad nepražiopsotumėte ligos.
,,Mamos žurnalas”, 2005 m., Nr.6

 

Komentarai (7)Add Comment

ritukas, 2013-07-03
mano mazasis beveik 5 menesiu,vartomes kisam kojytes i burnyte,slauzti nepasakyciau kad sliauziojam,bet bandom jau ropoti

Evukas, 2013-07-21
mano suneliu snd suejo 5 men o mes jau turim dantu kuris isdygo 4su pusr menesio♥

Anfiska, 2013-09-08
mano mazytei jau 5men ir savaite.dygsta 3 dantukas.pirmieji isdygo net 3 men nebuvo. lyg mums viskas gerai.namie viska daro,bet kaip pas daktarus tai tingi.buvom pas neurologe,pasake kad vaikiuko raida 4men, atsiliekam...tai vat net ir nezinau,baisu daros

jurgute, 2014-01-05
O mums kai suejo 5men daug ka su zygiu pradejo daryt vartytis sukinetis is vienos puses y kita saugom mad neisskristu is lovos :-) sedim tvirtai o labiausia patinka stove ir ropot bando,kiekvienas vaikas skirtingai daro pagal amziu.

Ilona, 2014-01-10
Namiškiųi bus 5mėn o jau turim 5dantukus, pirmieji 2 dantukai išlindo 3.5 mėnesio visai ramus buvo kai dygo dantukai

Gabriele, 2014-01-24
kai mano maziliai suejo 5men tai jai izdigo 2 dantukai.

rita, 2014-01-26
mano mazylei siandien 5men bet neturim nei vieno dantuko tik pasivartom kelia galva nori sestis

Rašyti komentarą

busy
 

     nesciuju-parduotuve-kaune-vilniuje.jpg


 

  mezgimo-zonai.jpg

   pagaminta_namie170px.png

 rimone1_170x170.jpg

rimone2_170x170.jpg

 rimone3_170x170.jpg

zindyk1.lt.logo.jpg

Nauji ir naudoti kompiuteriai www.gigasiste.lt

 

 
www.manosvetaine.lt